SENTETİK ÇİM HALI

SENTETİK ÇİM HALI

Suni çimsentetik çim, yapay çim, sahte çim ya da çim halı isimleri ile bilinen, özellikle spor saha zeminleri için doğal çime alternatif olarak kullanılan, çevreye zarar vermeyen maddelerden üretilen natürel görünümü ile uzun ömürl&uu

ml; bir çim çeşididir.

Sentetik çim genel tanımı itibari ile doğal çim yerine alternatif olarak düşünülmüş ham maddesi petrol olan yapay çimlerdir. Doğal çimin bir takım dezavantajlarının giderilmesi adına arayışlar neticesinde sentetik çim keşfedilmiş ve spor tesislerinde uygulanmaya başlanmıştır. Ham maddesi petrol olan sentetik çim teknik içerik olarak kauçuk granül dolgulu olup %100 polietilen malzemeden oluşan ipliklerin dokunması ile meydana gelmektedir. Refturf.com web sitesi üzerinde bulabileceğiniz suni çim özellikleri, avantajları ve uygulamaları ile sentetik çim nedir sorusuna çok daha açıklayıcı ve detaylı cevaplar alabilirsiniz.

Suni çim uzun yıllardır kullanılan ve son dönemlerde oldukça geniş bir kullanım alanı bulmuş zemin kaplamasıdır. Suni çim, yapay çim adıyla da bilinir ve doğal çimin görünümünü aratmaz. Doğal görünümü yanı sıra oldukça uzun ömürlüdür ve bakımı çok kolaydır. Standart halı temizliği yapılarak uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sağlar. Suni çim, insan sağlığına zarar vermeyen materyallerden üretilmiştir ve dayanıklıdır. İlk kurulum esnasında itinalı bir işçilikle monte edilmelidir. Düzgün işçilikle yapılan uygulamalarda uzun yıllar hiçbir sorun yaşanmamaktadır. Balkonlarda bile kullanıma uygun hale gelen suni çim ürünleri, halı sahalardan evlerimize kadar gelmiştir. Ancak yine de en geniş kullanımı günümüzde yine halı sahalar, sportif alanlar ve açık alanlardır. Otel, restorant ve fuar alanı gibi alanlarda da pek çok farklı suni çim ürünü farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Suni çim ilk etapta büyük oranda zemin kaplaması olarak kullanılıyor olsa da günümüzde bahçe çiti, duvar kaplaması amaçları ile de kullanılmaktadır. Günümüzde dışı tamamen suni çim ile kaplanmış villa ve yapılara rastlamak mümkündür. Suni çimler metrekare fiyatı üzerinden belirlenir ve döşenecekleri alana göre fiyatlandırılırlar.

 

DEVAMINI OKU ...
Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!