Çim çit, paslanmaz tel üzerine yapılan çim özel olarak PVC malzemeden imal edilmiştir. ... Destekleyici bir unsurun bulunmadığı bölümlerde panellerle birlikte uygulanırken, destekleyici unsur olarak tel örgü, duvar yüzeyi, direk araları da kullanılabilmektedir. Çim çitler yıkanabilme ve boya tutmama özeliklerine sahiptir.

Çim Çit Nedir, Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?

Çim Çit Nedir, Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?

Çim çit paneller, paslanmaz, oksitlenmeyen veya galvanizli panel çit sistemlerinin özel bir PVC sentetik çim ile kaplanması veya birleştirilmesi neticesinde oluşur. Böylece yapı hem çok dayanıklı hem de sağlam hale gelir. Çim çit paneller yanmaya, solmaya veya daha farklı yıpranmalara karşı dayanıklıdır. Bir önemli özellikleri de kolaylıkla temizlenebilmeleridir. Fakat, temizlik işlemi için kimyasal malzemeler kullanılmasını tavsiye etmiyoruz. Çünkü petrol-bazlı bir ürün olan suni çim, farklı kimyasallarla temas ettiğinde zarar görebilir.

Kullanıldıkları yere göre çim çit panellerin kurulum yöntemleri ve kullanılan aksesuarları farklılık arz edebilir. Örneğin, duvar uygulamalarında metal direkler gerekli olmayabilir ancak daha farklı alanlarda metal direkler ve bağlantı elemanlarını kullanmanız gerekebilir. Fakat unutmamanız gereken en önemli husus, kullanılacak tüm malzemelerin en iyi kalite düzeyinde olmasıdır. Örnek vermek gerekirse fırında kurutma işlemi çim çit panelleri çok daha dayanıklı yapmaktadır.

Çim çit kullanımı, özellikle dekorasyon ve peyzaj alanında trendlerin değişmesiyle birlikte oldukça yüksek seviyelere ulaşmış durumda. Bu noktada başta özel yapılar olmak üzere; okul çevrelerinde, bina ve site çevrelerinde, spor alanlarının çevrelerinde; hemen hemen akla gelebilecek, çit kullanımını gerektiren her türlü alanda çim çit görmek mümkün olmuştur. Peki, sık sık karşı karşıya geldiğimiz çim çit nedir? Nerelerde Kullanılır? Sektörde uzun yıllardır yer alan firmamız Nursan Spor, bu noktada sizlere detaylı bir şekilde açıklama yaparak, aklınızdaki soru işaretlerini ortadan kaldıracaktır. İşte çim çit ve hakkındaki tüm detaylar…

Çim Çit Nedir?

Çim Çit Nedir

 çim çit olarak da bilinen günümüzde en çok tercih edilen çit çeşitlerinden biri haline gelmiştir. Aynı anda hem güvenlik hem de estetik algısına yönelik kullanıldıklarından dolayı çok fonksiyonel bir üründür. Aslında bu ürünler, suni çim ile birleştirilmiş bir tel örgü sistemidir.

Peki dekoratif çim çit panel için hangi türde çim kullanılır? Tüm çit çeşitleri çim çit paneller için uygun mudur? Bu yazımızda her gün popülaritesini daha fazla artıran çim çit paneller hakkında faydalı bilgiler vereceğiz. Bunu yapabilmek için de bu panellere biraz daha yakından bakmamız gerekecek.

Çim çit paneller son derece kullanışlı ve faydalıdır. Evet, belki de bir askeri tesisin güvenliğini sağlayamaz ama daha düşük seviyede güvenlik ihtiyaçları için gayet ideal bir üründür. Çim çit paneller genellikle villa, bahçe veya siteler gibi yerlerde kullanılmaktadırlar. Çim çit haricinde duvar çimi ya da dikey çim gibi isimlerle de anılmaktadır.

Çim çit panellerin kurulumu oldukça basittir. Ayrıca kolaylıkla sökülerek yeniden başka bir yerde tekrar kurulabilirler. Böylece hem güvenliği hem de peyzajı kolaylıkla sağlamış olursunuz.

Çim Çit Nedir? Sorusu, özellikle çit sistemleri üzerinde araştırma yapan bireyler tarafından oldukça sık bir şekilde sorulmaktadır. Çim çit kısaca tel örgü üzerine kaplanan, doğal çim görünümde olan fakat suni çim kullanılan bir kaplama ürünü olarak nitelendirilebilir. Çim çitler için standart renk yeşildir. Fakat uygulanan peyzaj rengine göre kahverengi, gri, sarı, kırmızı ve akla gelebilecek tüm renkler kullanılabilir. Eğer ek bir boyama istenmiyorsa; yeşil olarak uygulanacaktır. Doğallık amacıyla yapılıyorsa yeşil kullanılması oldukça önemlidir. Çünkü doğal çim görünümünü tek sağlayan renk yeşildir.

Günümüzde çit sistemleri oldukça geniş bir yelpazede ele alınsa da; sabitleşmiş sistemler, beton direkli çitler, boru direkli çitler olarak sıralanıyor. Bunların yanına özellikle son yıllarda popülaritesinin artmasıyla birlikte bir de çim çitler eklenmiş durumda. Diğer çit sistemlerine göre güvenlik açısından pek farkı olduğunu söylemek gereksiz olacaktır. Çünkü çim çit sistemleri, panel çit sistemlerin çimle kaplanmış halidir. Dolayısıyla güvenlik noktasında aynı değerlere sahiptir. Hatta çim görünümünde olup kamufle halde göründüğünden dolayı bir tık daha yüksektir desek bile mantıklı olacaktır.

Çim çitlere de, diğer çit sistemlerinde olduğu gibi gerek , gerek örgü tel sistemleri yerleştirilebilir. Kamera montajı kusursuz bir şekilde yapılabilir. Bunun için destek direkleri, ana merkez konumundadır.

Çim Çit Nerelerde Kullanılır?

cim cit nedir nerelerde kullanilir

Yazının başında da belirttiğimiz üzere çim çitlerle ilgili herhangi bir kullanım sınırlandırması söz konusu değildir. Bu kapsamda hayal edilebilecek her türlü alanda montaj işlemi uygulanabilir. Çim çit paneller; hem beton hem de toprak zeminlere yerleştirilebilir. Bu kapsamda toprak zeminlerde işlem zorluğu, beton zeminlere kıyasla bir tık daha fazladır. Çünkü tam anlamıyla düz olmayan zemin yapısını ilk olarak düz hale getirip, ardından uygulama ve beton işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir.

Her geçen gün dekoratif çim çit panellerin kullanım alanları daha fazla çeşitlenmektedir. Her geçen gün, çok daha farklı alanlarda çim çit panellerin kullanıldıklarını görmekteyiz. Çim çit paneller genel olarak; günümüzde en sık şekilde aşağıda yer alan alanlarda tercih edilmektedir:

 • Bina, site ve villa çevresi,
 • Okul çevresi,
 • Spor sahası çevresi,
 • Otel bahçe çevresi,
 • Arazi, bağ çevresi,
 • Kreş, oyun parkı çevresi
 • Çöp konternerı dekorasyonu
 • Yüzme havuzlarının etrafında,
 • Ev, işyeri veya toplu kullanım alanlarının balkonlarında,
 • Kafe ve restoranlarda,

Ve mahremiyet arzu edilen daha birçok yerde kullanılmaktadır.

Bu alanlarda hem görünüm açısından son derece modern ve dekoratif bir görüntü sunan çim çit paneller, hem de güvenlik sağladığı için özellikle 2021 yılında olduğumuz şu günlerde maksimum seviyede tercih oranına sahiptir.

Gördüğümüz gibi yapay çim çit panellerinin birçok faydası bulunmaktadır. Peki bu panellerde her türden çim kullanılabilir mi? Açıkçası bu pek mümkün değildir. Öncelikle doğal çim kullanımı mümkün olsa da, yukarıda belirttiğimiz gerekçeler nedeniyle çok mantıklı bir seçenek değildir. Ayrıca doğal çimi tel örgüye zamanla zarar da verebilir. Bu nedenlerle Nursan Spor firması olarak, aynı zamanda tel örgü de üreten bir firma olduğumuzdan, doğal çimin panel çitlerde kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

Öte yandan, çim çit panel için kullanılacak suni çimlerin kalitesi ve üretim teknikleri diğer suni çimlerden farklıdır. Çünkü kullanım amacı ve gereklilikleri farklı olduğu için her çeşit suni çim panel çit sistemleri ile birlikte kullanılamaz. Nursan Spor Şirketi olarak çim çit panellere en uygun suni çimleri araştırıyor ve üretiyoruz. Ürettiğimiz bu suni çim halıları da uygun yöntemlerle en kaliteli tel örgüler ile birleştirerek en iyi çim çit panelleri üretiyoruz.

Çim Çitlerin Avantajları Nelerdir?

cim cit nedir nerelerde kullanilir

Çim çit kullanımının bir çok avantajı bulunmaktadır. Üstün UV korumalı yapısı ile birlikte güneş ışınlarından etkilenmeyen ve zamanla rengi solmayan bir özelliğe sahiptir çim çitler. Bunun yanı sıra paslanmaz ve kötü hava koşullarına karşı da dayanıklıdır. Bu gibi özellikler çim çitlerin kullanım alanını her geçen gün genişletmektedir.

Bunun yanı sıra çim çitler;

 • Ekonomiktir.
 • Zamanla aşınmaz.
 • 4 mevsim kullanıma uygundur.
 • Göz aralıkları çok küçüktür ve bu sayede yaşam alanlarınızın mahremiyeti korunur.
 • Farklı renklerde üretilebilir.
 • İç mekan peyzajı veya dış mekan peyzajı (bahçe peyzajı) gibi uygulamalarda kullanılabilir.
 • Uzun yıllar rengi solmadan kullanılabilir. Kullanım ömrü en az 10 yıldır.
 • Bahçeli bir eviniz var ise güvenlik problemini ortadan kaldırır.
 • Dışarıdan evinizin gözükmesini engeller.
 • Bakım maliyeti yoktur.
 • Temizliği çok kolaydır.
 • Toz tutmaz.

Gördüğünüz gibi çim çitlerin avantajlarını saymakla bitiremeyiz. Böylesine avantajlı ve kaliteli bir ürünü Nursan Spor olarak sizlere sunmanın gururunu yaşıyoruz.

Eğer dekoratif çim çit panel yaptıracak ve bu konuyla ilgili bilgi sahibi olmak istiyorsanız; Nursan Spor olarak tarafımıza sitemizin iletişim bölümünde yer alan kanallardan ulaşabilir, aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilirsiniz. Bu noktada müşteri temsilcilerimiz sizlere sonsuz destek verecektir.

Sipariş öncesinde de alana gelerek çevre analizi yapan saha ekibimiz, sizlerin planlarını ve isteklerini alarak uygulanabilecek en doğru metotları belirleyip, sizlere bununla ilgili bilgi vermektedir. Bu noktada da; aklınızda hiçbir şekilde soru işareti kalmayacaktır.

Çim çit panellerin kullanımı çok avantajlı olduklarından dolayı her geçen gün daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. En önemli avantajı, daha önce de ifade etmiş olduğumuz gibi, iki işlevi aynı anda yerine getirebilme kabiliyetidir; güvenlik ve peyzaj. Bu iki amacı da aynı anda yerine getirmesi çim çit panelleri kullanıcılar açısından çekici kılmaktadır. Böylece çim çit paneller hem faydalı hem de ekonomik açıdan verimli olabilmektedir.

Bunun dışında, çim çit paneller kolaylıkla kurulabilir ve sökülebilirler. Temizlenmeleri oldukça kolaydır. Ayrıca her türlü hava şartına, güneş ışığına ve UV etkilerine karşı son derece dayanıklıdır. Ayrıca yangın ve diğer çevresel etkilere karşı da dirençlidir.

Çim çit panellerin en önemli avantajlarından biri de çim çit panellerin doğal güzelliğidir. Yeşil rengi doğayı çağrıştırır ve her geçen gün daha çok betonlaşan kentlerde insanların doğaya olan özlemini gidermek için çim çit paneller kullanılmaktadır. Bu panellerin avantajı da doğal çim ile kıyaslandığında ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir duvar ya da çit sisteminde doğal çim de kullanabilirsiniz. Ancak bunun bakım zorluğu ve masraflarını göze alsanız bile yılın yalnızca belli dönemlerinde bu panelleri yeşil olarak görebilirsiniz.

Oysa çim çit panellerin herhangi bir bakım işlemi veya masrafı yoktur. Yalnızca kirlendiğinde temizlemeniz yeterli olacaktır. Böylece çok uzun yıllar ve yılın her zamanı bahçenizde doğal bir görünüm kazanmış olursunuz.

Daha fazla detay için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Çim Çit

Çim Çit Nedir?, Fiyatları Nelerdir? Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Çim Çit Nedir?

Çim çit, Yeni nesil ürünlerden biri olarak yaygın şekilde kullanılmaktadır. Çim çitler genel olarak halı saha yaparken kullanılan, çim halıdan farklı bir yapıdadır. Bundan dolayı da yeni nesil çit olarak kabul edilir. Çim halıdan farklı olarak sadece belirli yüzeylerde kullanılmak üzere dizayn edilmiştir.

Çim çit ürünlerinin kullanımı oldukça pratik olmakla beraber montajı da oldukça kolaydır. Montajının kolay olmasının yanı sıra sökülmesi ve farklı bir alana taşınması da oldukça pratik olmaktadır.

Kullanım Alanları Nedir?

Genel olarak güneş ışıklarına karşı oldukça kuvvetli ve dayanıklı olan PVC’lerden üretilmiş olan yapılardır. Birçok işlemden geçer ve bu sayede de dayanıklılığını kazanır. Galvanizi yoğun tellerden üretilen bu çitler; yanmaz ya da diğer bir deyişle alev almamaktadır. Yalnızca güvenlik ve işlevsellik için değil; çirkin görüntüleri de engelleyen yapılardır.

Yeşil kalan ve estetik açıdan şık duran bu ürünler her mevsim koşullarında kullanılabilir. Oldukça uzun ömürlü olmaları sayesinde bir defa satın alınan ve her yerde kullanılabilen yapılardır. Doğa dostu olmalarının yanı sıra montajı ve sökümü de oldukça kolaydır. Çim çit panelleri; çit yüzeylerinde kullanılmaktadır. Genel olarak kullanım alanları:

 • Duvar üzerine,
 • Balkonlarda,
 • Teraslarda,
 • Beton alanlarda,
 • Tel örgü yüzey bölümlerine,
 • Halı sahalarda kullanılmaktadır.

 

Bu kullanım alanları dışında da birçok farklı alanda kullanılabilmektedir. Tek kalınlığı bakımından da arzu edilen kalınlık ve ebatlarda uygulama yapabilmekteyiz. Çit yükseklikleri bakımından da arzu edilen ve talep edilen doğrultuda uygulama yapmaktayız. Bu özelliklere göre de çit için çim çit fiyatları belirlenmektedir.

 

Çim çit Tüm iç ve dış mekanlarda, temel amacı yemyeşil bir panel / duvar elde etmektir ve bunu doğal çime en yakın görünümü sağlamaktır.

Özellikleri Nelerdir?

 •  Birinci Kalite Çim Çit İçi Telli Yapay Çim
 •  Görüntüyü keser.
 •  Hem Gizleme Hem Dekoratif Amaçlı Çit Olarak Uygulanabilir.
 • İçi Tel Üzeri Çim.
 • İçerisinde 1.50 mm x 2 olmak üzere toplam 3 mm kalınlığında çift sarım galvaniz kaplı tel bulunmaktadır.
 • Ateş ile temasında alev almadığı gibi soğuğa karşı da oldukça dayanıklıdır.
 • İç ve dış mekanlarda her türlü kötü hava şartlarına karşı elverişlidir.
 • Renginden ödün vermez. Su Güneş vs gibi dış etkenlere dayanıklıdır.
 • %99 UV Korumalıdır. Yeşil rengi ile doğaya uyumludur.
 • Rulo halinde üretilir. Rulo uzunluğu 10 Metre dir.
 • Bahçe dekorasyonunuz da mükemmel bir aksesuar olarak öne çıkar.
 • Montaja hazır olarak elinize ulaşır. Arkasını göstermeyecek sıklıktadır.
 • Yıllar geçse de canlılığını kaybetmeyen yapay bitki, doğanın güzelliğini yanı başında isteyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.
 • Doğal bir görünüme sahiptir. Dış mekan kullanıma uygundur.

Kalitesi Nasıl Anlaşılır?

Çim Çit kalitesi üretildiği malzemelerden almaktadır.  uygulanan çim çit çeşitlerinin güneş ışınlarına karşı dayanıklı olan PVC malzemelerden imal edilmektedir. Bu sayede de dışarıda, direkt güneş ışınına maruz kalacak biçimde üretilebilir. Bunun yanı sıra kalitesi, renginin solmamasıyla da anlaşılabilir.

Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olan çim çitlerin renkleri zamanla solmaz.için bizlere ulaşabilir, daha detaylı alabilirsiniz.Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!